Музейное пространство Гомельщины и Черниговщины
Проект "От партнерства местных музеев к широкому трансграничному культурному сотрудничеству"

Портрет напольного гетьмана (ймовірно Мазепи)


Художник Олексій Волосков. Полотно, олія

Творчість митця, його живописна манера з характерною для нього ретельністю і точністю зображення, привернули увагу Григорія Павловича. Він і запросив до себе у Сокиринці Олексія Волоскова для практичних занять терміном на два роки. Саме тут і були написані відомі твори «Готичний місток у Сокиринському парку», «Церква у Сокиринцях» та «Садиба Григорія Павловича Ґалаґана у Лебедицях», яку і пропонуємо розглянути.

Садиба в Лебединцях стала первістком відродженого українського архітектурного модерну. За призначенням – «будинок для гостей», за формою – народна традиційна «хата на дві половини», збудована на замовлення і коштом власника садиби за проектом петербурзького академіка архітектури Євгена Червінського. Власник садиби так сформулював свою мету: «щоб відродилась наша архітектура так, як відродилась наша поезія в устах поетів».

Ймовірно, для підсилення цього образу старосвітськості, О. Волосков написав цю роботу в стилі народної картини з її неодмінними атрибутами: садочком, хатинкою, вміщеними в овал.