Музейное пространство Гомельщины и Черниговщины
Проект "От партнерства местных музеев к широкому трансграничному культурному сотрудничеству"

Портрет Костянтина Миколайовича Ламсдорф-Ґалаґана


Художник Федір Бухгольц.
Полотно, олія

Автор портрету Федір Бухгольц знаний як майстер історичного та портретного живопису, графік та педагог. Як художник-реаліст сформувався під впливом передвижників. Навчався в Академії мистецтв, по закінченні якої жив і працював у Петербурзі. Був членом та експонентом декількох художніх об’єднань.

На жаль, поки залишаються нез’ясованими обставини створення цього портрета. Але на ньому оригінальний підпис Ф. Бухгольця і датування – 1898 рік. Парним до нього є портрет його дружини Катерини Павлівни Ламсдорф-Ґалаґан, племінниці Григорія Павловича Ґалаґана, представниці 8 покоління цього знаного роду, зважаючи на заслуги якого родині Ламсдорф згідно з Указом імператора було надано право мати подвійне прізвище – Ламсдорф-Ґалаґан.

Ці роботи продовжують традицію зображення подружніх пар у родинній галереї.

Портрети Костянтина Миколайовича та Катерини Павлівни приблизно одного розміру, виконані в реалістичній манері, хоча й мають деякі стильові відмінності зважаючи на те, що виконані різними авторами. Так, портрет дружини роботи М.Потапова більш камерний, романтичний, тоді як портрет чоловіка парадний, урочистий.

Костянтин Миколайович Ламсдорф-Ґалаґан належав до відомого дворянського роду Ламсдорфів, курляндських німців, які у 18 столітті перейшли на службу до російського царя. На портреті Ф. Бухгольца зображено Костянтина Миколайовича у повній парадній формі з численними нагородами та військовими відзнаками.