Музейное пространство Гомельщины и Черниговщины
Проект "От партнерства местных музеев к широкому трансграничному культурному сотрудничеству"

Портрет Богдана Хмельницького


Художник Степан Землюков. Полотно, олія

Автор полотна Степан Землюков, син талановитого придворного живописця родини Ґалаґанів. Навчався живопису у Петербурзі, у травні 1843 року повернувся в Україну, в село Дігтярі. Степан Землюков в основному працював як копіїст. Тому зображення гетьмана – це живописна варіація, в основі якої гравюра Олексія Осипова, вміщена в «Історії Малої Росії» Дмитра Бантиш-Каменського.

Найвпізнаваніший портрет гетьмана з чотирьох представлених в експозиції – Богдана Хмельницького. Погрудне зображення гетьмана вписане в овал. Єдиний образ, де Степан Землюков не уникає зображення рук моделі: правицею Хмельницький тримає булаву, лівою рукою – ефес шаблі.

На тлі, яке є виявом ліричного начала художника і простором його повної творчості, зображено дубову гілку, безкрайній степ та блакитне небо.


Публікація була підготовлена за підтримки Європейського союзу. Повну відповідальність за зміст публікації несе громадська організація "Білоруський зелений хрест". Вона ні в якому разі не повинна розглядатися як відображення офіційної позиції Європейського союзу.