Музейное пространство Гомельщины и Черниговщины
Проект "От партнерства местных музеев к широкому трансграничному культурному сотрудничеству"

Черниговский областной художественный музей им. Г. Галагана

Адреса музею:
14000, Україна, м. Чернігів, вул. Музейна, 6 (територія Валу)

Розклад роботи:
понеділок-неділя з 9.00 до 17.00, без вихідних.
Експозиції відкрито з 9.00 до 16.30 (крім середи)

Телефони:
+38(0462) 676715, замовлення екскурсій: +38(0462) 774616

Email: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

www.halahan-art.com
www.facebook.com/halahan.art

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Ґалаґана, розташований на території древнього княжого міста у пам'ятці архітектури XIX століття, навіть зовні відповідає уявленню про музей як про місце, що несе на собі відбиток часу, відблиск історії та культури нашого народу.

Вас надихнуть шедеври західноєвропейського та українського мистецтва, унікальна колекція козацько-старшинського роду Ґалаґанів з музейного зібрання, що налічує понад 9 тисяч творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва від XVI століття і до сьогодення, включаючи іконописну спадщину часів українського бароко, народні картини “Козак-Мамай”, полотна голландських, фламандських, французьких, італійських митців.

Чільне місце в музейній колекції посідають твори іконопису, здебільшого українського, серед яких канонічний «Архистратиг Михаїл», колекція Богородичних ікон, самобутня народна ікона зі своєрідним трактуванням того чи іншого образу святого — покровителя, двобічна «Покрова Богородиці. Розп'яття».

Невеликою, але достатньо цікавою є колекція західноєвропейського живопису, зокрема творів італійських художників XVII-XVIII століть. Голландський та фламандський живопис знайомить з творами батального та побутового жанру, різноманітними натюрмортами, полотнами на міфологічні та євангельські сюжети. Окрасою збірки, безумовно, є живописне полотно «Концерт» відомого голландського художника Х. Тербрюггена, датоване 1626 роком.

Мистецтво Франції XVIII-XIX століть представлене іменами таких знаних майстрів як Г. Робер, Ж. Мейссоньє, Ж. Трезер, Е. Фальконе, Ф. Помпон.

Найбільшу частку музейної колекції складають твори українських корифеїв ХХ століття — М. Жука, М. Самокиша, С. Шишка, М. Глущенка, М. Дерегуса, Т. Яблонської, А. Коцки та багатьох інших.

Значну частину фондового зібрання складають твори декоративно-ужиткового мистецтва України, створені протягом майже двох століть. Аплікація, вишивка та розпис, вироби зі скла та порцеляни, кераміки та дерева представлені відомими іменами родини Саєнків, М. Тимченко, М. Примаченко, І. Апполонова, Г. Денисенка, А. Штепи та багатьох інших знаних майстрів.

Самобутньою є і колекція народної іграшки, що налічує понад 350 експонатів з дерева, глини, соломи та тіста, і є яскравим проявом національної культури.

Бажаєте поринути у світ мистецтва? Художній музей Галагана пропонує вам таку нагоду.

Ґалаґанівська зала
Портрет Павлуся Ґалаґана
Портрет Марії Павлівни Ґалаґан
Портрет Катерини Василівни Ґалаґан (Гудович)
Портрет Григорія Гнатовича Ґалаґана
Портрет Ірини Антонівни Ґалаґан
Портрет Павла Григоровича Ґалаґана
Портрет Петра Григоровича Ґалаґана
Портрет Наталії Дем’янівни Розумовської
Портрет Софії Дараган
Портрет Василя Дарагана
Портрет Юхима Дарагана
Садиба Григорія Павловича Ґалаґана в Лебединцях
Портрет напольного гетьмана (ймовірно Мазепи)
Готичний місток в Сокиринському парку
Портрет Костянтина Миколайовича Ламсдорф-Ґалаґана
Портрет Івана Скоропадського
Портрет Павла Полуботка
«Се діло треба розжувати»
«Бандурист біля корчми»
«Буря на морі»
«Церква у Сокиринцях»
Портрет Григорія Івановича Ґалаґана
«Італійка»
«Козак Мамай»
«Козак Мамай»
Портрет Олени Антонівни Ґалаґан
Портрет Гната Івановича Ґалаґана
Портрет Богдана Хмельницького
Портрет Катерини Павлівни Ламсдорф-Ґалаґан

Метки: музей, Черниговщина, Чернигов